KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10458126
*
nr 1045 8126
Göran Strååt
(1913-1994), Sverige
Akvarell, Göran Strååt (1913-1994), Komposition, motivet: 23x30
Göran Strååt, svensk skulptör, målare och tecknare född 1913, död 1994.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 juli 2016
kl 19:31:45
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Göran Strååt
Göran Strååt, svensk skulptör, målare och tecknare född 1913, död 1994.
Läs mer om Göran Strååt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller göran strååt komposition svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45
*
Göran Strååt
Göran Strååt, svensk skulptör, målare och tecknare född 1913, död 1994.
Läs mer om Göran Strååt
nr 1045 8126
Göran Strååt
(1913-1994), Sverige
Akvarell, Göran Strååt (1913-1994), Komposition, motivet: 23x30
Göran Strååt, svensk skulptör, målare och tecknare född 1913, död 1994.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 juli 2016 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Göran Strååt
Göran Strååt, svensk skulptör, mÃ¥lare och tecknare född 1913, död 1994.Läs mer om Göran Strååt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller göran strååt komposition svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45